Skoči na glavno vsebino

 

Hop, hop skaklja bel zajček,

po gozdu sem in tja.

Uživa v naravi

in prijatelje ima.

Potem pa ojoj, ojoj, kaj pa je to sredi gozda? Cesta, avtomobili, kamioni….

Ko smo se miške odpravile na sprehod, smo v gozdu srečale Belega zajčka. Prestrašen in ves umazan. Vzeli smo ga s seboj v vrtec, kjer nam je povedal, da njegov kožušček ni več bel, ker je toliko prometa. Zato smo se Miške odločile, da mu pomagamo, da bo njegov kožušček spet bel.

Po igralnici smo se vozili z avtobusom in vlakom, saj tako pripomoremo da ni toliko izpušnih plinov. Zajčku smo naslikali zelen travnik in na njem njegove prijatelje. Ogledali smo si knjige o vozilih in se samo igrali z avtomobili.

Veliko časa smo preživeli v naravi in opazovali, če še kej vidimo kakšnega zajčka.

In vesta kaj, uspelo nam je. Zajčkov kožušček je spet postal bel in zajček se je vesel vrnil nazaj v gozd.

 

Pripravili Maja in Katarina

Dostopnost