Skoči na glavno vsebino

Zjutraj smo prišli v vrtec ne vede, da nas danes čaka prav posebna dogodivščina. Vzgojiteljici sta nam zaupali, da se bomo odpravili na železniško postajo, kjer bomo v sklopu mobilnosti spoznavali železniški promet. Kmalu po zajtrku smo se preobuli, oblekli in odšli na pot proti Postaji. Pot je bila kar dolga, a ob misli, da nas tam čaka vlak, nam je bilo lažje. Ob prihodu na Postajo, so nas tam pričakali Mašini stari starši, ki so nas toplo sprejeli. Mašin deda, ki pri Slovenskih železnicah opravlja delo prometnika, je za nas pripravil presenečenje. Najprej nas je odpeljal na železniško postajo in nam dovolil, da pokukamo v njegovo pisarno in se za trenutek tudi sami spremenimo v prometnike. Prav vsi smo si na glavo pogumno poveznili kapo in v roke prijeli lopar. Nato smo si v spremstvu Mašinega deda in babe ogledali še muzej in spoznali nekaj zgodovine o naši železniški postaji. Potem pa je sledilo največje presenečenje, ob katerem so se nam zaiskrile oči – vožnja z avtovlakom. Veselo smo skočili na vlak in že smo zaslišali pisk vlaka, ki je naznanjal naš odhod. Skozi okno smo mimoidočim pomahali v slovo in se odpeljali po progi. Nekateri smo se z vlakom peljali že večkrat, spet drugi prvič, vsi pa smo v vožnji neizmerno uživali.

Kljub temu, da je bila vožnja kratka, pa je za nami nepozabna izkušnja.

Za konec smo se okrepčali še z dobrotami, ki sta nam jih pripravila Mašina baba in deda.

Hvala Mašini družini, ki nam je pripravila nepozabno presenečenje in nam polepšala dan ter na naše obraze narisala najlepše nasmehe.

Za Zajčke, Nina in Brigita

 

Dostopnost