Skoči na glavno vsebino

Nekoč je na njivi stala rumena, debela buča. Nihče ne ve, kdo jo je tam pustil. Mogoče kakšen kmet, mogoče pa…

In tako se je v Račkah odprla tema o bučah. Velikih, majhnih, rumenih, oranžnih. Otroci so skozi igro preštevali buče, ki so jih vozili z vozički, primerjali njihove velikosti, ugotavljali katera je najtežja ter iz slanega testa oblikovali svoje bučke. Vzgojiteljice smo jim vsak dan pripravile ljudsko pravljico Razbita buča v različnih izvedbah. Uporabile smo senčne lutke, lutke na palici, ročne lutke, za konec pa so tudi otroci sami uprizorili dramatizacijo. Ena izmed buč se je razbila, kot se je razbila tudi buča v pravljici. Tako so Račke iz buče prebirale semena in jih posušile. Naslednji dan so imeli pokušino bučnih semen in bučnega olja, vse skupaj pa so začinili s prekmursko ljudsko glasbo. Bučno dogodivščino so otroci zaključili z ilustriranjem svoje slikanice razbita buča, saj bodo tako lahko ljudsko pravljico širili naprej.
za vrtec Podmelec, Špela Krivec
Dostopnost