Skoči na glavno vsebino

Pri miškah smo imeli ta teden prav poseben obisk. Obiskala nas je kravica Liska. Ko je prišla je bila vsa premražena, lačna in žejna. Ponudili smo ji zavetje in se odločili, da gremo pogledati če najdemo kaj sena. Ko smo ga našli, smo ga hitro odnesli v vrtec, da se je z njim okrepčala, se napila vode in takoj postala boljše volje. Ker je bila tako hvaležna, nam je naslednji dan prinesla nekaj mleka. Z njim smo se posladkali tako, da smo pripravili kakav in peno iz mleka. O kako je bilo dobro. Drugi dan, pa nam je prinesla jogurt. Le kaj bi z nji lahko naredili? Seveda, jogurtov sladoledddd!!

Pripravila pa nam je tudi risanko, kjer smo si ogledali kako živijo živali na kmetiji, ter pesmico o mleku, na katero zelo radi plešemo.

Da pa Liska nebi bila tako osamljena, smo vsak izdelali svojo kravico na senu. Tako ima sedaj veliko prijateljev in je zelo vesela.

To pa ni bil edini obisk ta teden. Obiskala nas je tudi kuharica Suzana, ki nam je iz mleka pripravila Čokolino.

Pripravili Maja in Katarina

 

Dostopnost