Skoči na glavno vsebino

V začetku preteklega tedna, se je v naši igralnici pripetila strašna katastrofa! Medtem, ko smo otroci iz skupine Mucki zapustili igralnico, je nekdo po njej raztresel razno razne odpadke. Le kdo bi to lahko bil? Najprej smo sumničavo zrli drug v drugega, ker pa otroci dobro vemo, da smeti spadajo v koš smo se odločili, da najprej v red spravimo igralnico in šele nato poiščemo krivca za nastali nered. V roke smo vzeli vrečke za smeti in ne samo pobrali, temveč tudi ločili vse odpadke, ki so se znašli na tleh igralnice. Pred nami so tako stale polne vreče tekstila, embalaže, stekla, papirja in bioloških odpadkov.  Seveda omenjenih vreč nismo mogli pustiti v igralnici. Skupaj smo ugotovili, da nekatere odpadke lahko še enkrat uporabimo. Iz kartonastih tulcev in plastičnih zamaškov smo izdelali ptičjo hišico, ki bo krasila našo igralnico, otroci iz skupine Kužki pa so iz odpadnega tekstila izdelali vrečke. Preostale odpadke smo odnesli do ekološkega otroka. Tam pa nas niso čakali samo koši za smeti, temveč pravi smetarski kamion in komunalni uslužbenci, ki so otrokom v koše za smeti pomagali razvrstiti odpadke, nato pa smo si lahko ogledali nalaganje vsebine zabojnika v smetarski kamion, ki odpadke nato odpelje v zbirni center. Spoznali smo, kako zelo pomembno delo opravljajo komunalni uslužbenci. Prav zaradi njih je naše okolje lepše, saj odvažajo odpadke, ki nastanejo prav v naših gospodinjstvih.

Vzgojiteljice in otroci se komunalnim uslužbencem še enkrat zahvaljujemo za obisk.

Za vrtec Šentviška Gora, Nataša

   

   

   

 

 

Dostopnost