Skoči na glavno vsebino

Praznični mesec december je pri Medvedkih potekal v znamenju škrata Adventka. V adventnih škorenjčkih je puščal svoja sporočila, presenečenja in namige kaj naj počnemo čez dan. Presenečenj in namigov smo se vsak dan posebej zelo veselili in komaj čakali, da pokukamo v škorenjček in preberemo pismo. V njem so bile zapisne različne naloge in ideje za izdelavo različnih okraskov, voščilnic…tako, da smo v tem času res veliko ustvarjali. Seveda smo morali najprej postaviti smrečico in jo tudi okrasiti. Izdelovali smo voščilnice za Rdeči Križ in različne organizacije v kraju. Poleg nalog so bila v pismih zapisana tudi različna presenečenja v obliki obiskov in skupnih druženj. V tem času so nas obiskali knjižničarka Polona iz knjižnice Cirila Kosmača Tolmin s pravljico, lutkami in različnimi ugankami. Prav poseben pa je bil obisk šolarjev s tretješolko Anjo, ki nam je prebrala pravljico Snežinka. Veliko smo se družili z Želvicami, ter kar nekajkrat skupaj zaplesali. Najbolj prazničen pa je bil dan, ko smo si v dvorani ogledali predstavo, za piko na I pa nas je obiskal še dedka Mraza. Pred dvorano pa smo se kasneje lahko še malo družili. Skupaj smo preživeli čudovit december, ki nam bo ostal še dolgo v spominu. Sedaj pa se že oziramo za novimi dogodivščinami, ki nas čakajo v novem letu.

V novem letu vam tudi mi želimo

zdravja, ljubezni, razumevanja, veselja in razigranosti. 

Za vrtec Dolenja Trebuša pripravila; Sara

 

 

 

Dostopnost