Skoči na glavno vsebino

Gosenica je lezla …in je k Polžkom prilezla. V tem tednu smo se pri Polžkih zelo razveselili gosenice. Toda to ni bila navadna gosenica. Bila je zelo lačna gosenica, tako lačna, da nam je pojedla skoraj vse sadje in zelenjavo, ki smo ju imeli v igralnici. Si predstavljate? Povedala nam je, da sta sadje in zelenjava zelo zdrava in da ju moramo veliko pojesti, če se želimo dobro počutiti ter ostati zdravi. Prav tako pa se moramo tudi veliko gibati. Sklenili smo, da bomo poslušali njene nasvete, zato smo se res trudili jesti veliko sadja in zelenjave, naredili zelo okusne sadno-zelenjavne sokove ter se veliko gibali na svežem zraku.

No, pri nas pa ni bila lačna samo gosenica. V lutkovni predstavi, ki smo si jo ogledali, je bil lačen tudi zajček. Tudi on je pojedel veliko sadja in zelenjave ter tako ostal zdrav. Z obema pa smo se prav lepo zabavali.

Tako kot smo Polžki v tem tednu naredili veliko za svoje zdravje, priporočamo, da naredite tudi vi.

                                           

       

 

                                      

 

                                                                               

 

Pripravili, Kristina in Maja

 

 

Dostopnost