Skoči na glavno vsebino

V začetku tedna smo se na Šentviški planoti zbudili v pravo zimsko idilo. Sneg je pobelil naravo in pogled skozi okno je bil osupljivo lep. Starši so se to jutro previdno in najbrž rahlo zaskrbljeni podali na zasneženo pot proti vrtcu, saj je nemalo kdo prispel pozneje kot običajno. Nasmehi na licih in iskrivi pogledi otrok pa so nakazovali, da so si snega že dolgo želeli. Hiteli so pripovedovati o prigodah na cesti in svojih občutjih glede novo zapadlega snega. Izražali so ideje, kaj vse bi lahko na snegu počeli, zato smo se potrudili in jih tudi realizirali. Od najmlajšega do najstarejše smo se toplo obuli in oblekli ter odšli ven in iz snega izdelovali snežne potičke, snežake in knjižne junake. Se kepali, gradili iglu, se sankali ter kotalili po bregu. Opazovali stopinje v snegu, se smejali in uživali. Brali smo zimske pravljice in peli pesmice ter spoznali, da nekatere živali zimo prespijo, druge le dremljejo, tretje pa si morajo iskati hrano, da preživijo mrzlo zimo. Z živalmi smo se poistovetili in si zgradili brloge ter jih tudi likovno upodabljali. Zima je res prima, če je snežena klima.

Za vrtec Šentviška Gora, vzgojiteljice

Dostopnost