Skoči na glavno vsebino

V januarju nam je zima končno pokazala svoj pravi obraz. V Pikapolonicah smo se zato posvetili spoznavanju zime in vsem aktivnostim, ki jih lahko počnemo v najhladnejšem letnem času. Prve dni novega leta smo posvetili pravljici Rokavička, saj je v hladnih zimskih dneh še kako pomembno, da se toplo oblečemo. V pravljici so nastopale različne gozdne živali, ki so jih otroci z veseljem posnemali in dramatizirali pravljico.
Kljub temu, da je pozimi zunaj mraz moramo vseeno ostati aktivni in se veliko gibati na prostem, zato smo se posvetili spoznavanju različnih zimskih športov. Podrobneje smo spoznali opremo smučarja. Smučarsko opremo smo preizkusili in si obuli smučarske čevlje, zapeli smučke in nadeli čelado. Ker smuči nismo mogli preizkusiti na snegu, smo se odločili, da izdelamo smučke, ki jih bomo lahko uporabili kar v igralnici. Veselje ob »smučanju« okrog postavljenih količkov je bilo nepopisno. Ugotovili smo, da je zima kljub mrazu lahko zabavna in prijetna.

Za Pikapolonice, Polona in Nika

 

Dostopnost