Skoči na glavno vsebino

Na vrata igralnice je potrkala medicinska sestra Ana in s seboj prinesla veliko vrečko. Hitro smo pospravili, saj nas je zelo zanimalo kaj se skriva v vrečki, ter kaj nam bo Ana povedala in pokazala. Posedli smo se na stolčke, ter prisluhnili kako moramo skrbeti, da bodo naši zobki ostali zdravi in čisti. Ob koncu pogovora je iz vrečke vzela različne sličice hrane, ki smo jih nato razvrščali na glede na to, kako vpliva na naše zobe. Preizkusili in spoznali smo katere zobne ščetke so primerne nas.  Najbolj pa smo se zabavali ob umivanju zob konjičku in se tako naučili pravilnega ščetkanja zob. Za konec nam je za nagrado, ker smo pozorno poslušali in dobro sodelovali, pripovedovala še zabavno pravljico Veliki dan ščetkanja v živalskem vrtu. Vsi veseli in polni novih spoznanj, smo se ji zahvalili za obisk in ji pomahali v slovo. O skrbi za zdravje naših zob smo ustvarjali, se pogovarjali ter se igrali zobozdravnike še skozi cel teden.

 

Za vrtec Dolenja Trebuša napisala; Sara

 

 

Dostopnost