Skoči na glavno vsebino

Če bi danes vstopili v igralnico Zajčkov, bi najbrž pomislili, da ste prišli na koncert. Tu je bilo namreč polno pripomočkov prav za izvedbo slednjega: klavir, bobni, flavta, zvočniki, kabli ipd. Krivca za današnje glasbeno vzdušje v skupini sta bila Borov tata Žiga in sestrica Brina. K nam sta prišla z razlogom, da nam predstavita nekaj instrumentov in nanje zaigrata. Tata Žiga nam je najprej predstavil vsa glasbila, pokazal, kako se jih uporablja in iz njih izvabil nekaj zanimivih zvokov.
Nato pa smo bili priča pravemu glasbenemu nastopu. Na njem je kot bobnar nastopal tudi naš Bor, ki je ob igranju pokazal svoj talent. Tata Žiga je igral na klavir, katerega igra tudi v glasbeni skupini. Brina, ki obiskuje glasbeno šolo v Tolminu, pa je zaigrala na flavto. Prisluhnili smo pesmi Naša četica koraka. Z aplavzom smo dali vedeti, da nam je bil nastop tako všeč, da bi želeli ponovitev. Tokrat smo poleg zapeli tudi mi. Na koncu smo se v igranju na glasbila preizkusili še sami.

Danes smo vsekakor uživali ob harmoniji izpod rok Žiga, Brine in Bora, za kar se jim iskreno zahvaljujemo.

Za vrtec pripravili, Brigita in Nina

Dostopnost