Skoči na glavno vsebino

V minulih dveh tednih smo spoznavali različne igre. Igrali smo se gibalne igre, ki so se jih igrali starši, pa tudi stari starši. Iz igralnice je bilo slišati »Ali je kaj trden most?, Gospodična, koliko je ura?« ali pa »Rinčke talam, dobro jih skrij!« Prav tako smo zelo radi zapeli in zaplesali nekaj rajalnih iger.  Preko socialnih iger smo tkali močnejše prijateljske vezi, z igrami vlog pa krepili otroško domišljijo. Ugotovili smo, da se iz papirja da izdelati prav zabavne igre. S spretnim gubanjem smo izdelali pokalice in origami igro »povej številko in barvo«. Šteli, prirejali in razvrščali smo gumbe in si naredili igračo »zavrti knof«. Na ta način smo urili matematične predstave in fino motoriko. Na sprehodih smo večkrat zavili v gozd in se igrali z naravnimi materiali. Iz vej smo si zgradili hišico, kuhali mahovo juho in jo začinili s kamenčki. Le te smo večkrat nizali v doooolgo kačo, ter s palicami risali po pesku. Igrati se, je res zabavno.

za vrtec Šentviška Gora, vzg. Alenka

Dostopnost