Skoči na glavno vsebino

V skupini Muckov in Kužkov, sta pred nekaj dnevi prispeli pismi. Iz njih smo razbrali, da bomo v torek, 4.4.2023, dobili res zanimiv obisk. Končno je prišel dan, ko sta k nam v igralnico vstopili psička Tisa in njena lastnica Sonja. Izvedeli smo, da je Tisa terapevtski pes pasme kratkodlaki prinašalec, ki je skupaj z vodnico Sonjo članica prostovoljnega društva Tačke pomagačke.

Sonja je na naše srečanje s seboj prinesla nahrbtnik. Iz njega je vzela pripomočke, ki jih potrebuje za nego Tise: zobno ščetko, krtačo za česanje, posodo za vodo ter preprogo, ki jo je Tisa odvila kar sama in legla nanjo.

Otroci so se naučili kako do kužka pravilno pristopiti, kako pobrati pasji kakec, kako jo pobožati, počesati in ji dati priboljšek. Za konec sta Tisa in Sonja pokazali tudi nekaj trikcev, otroci pa so uspešno rešili kviz iz Tisinega plaščka.

Za konec dodajamo še nekaj vtisov današnjega druženja.
Všeč mi je bilo:
Zala: »ka je z usti primla košarico, pa jo prnesla«,
Sofija: »de smo ji lahko dajali priboljške«,
Filip: »de smo jo čohali«,
Samo: »sm ji dau briketke, z roko«,
Hana: »da sm jo česala«,
Iza: »bozala. Bla mehka.«

   

   

   

Za vrtec Šentviška Gora, Nataša

Dostopnost