Tudi Krtki so dočakali plavalni tečaj z dobro voljo in veliko željo po plavanju. Pod budnim očesom vzgojiteljic, ki so mimogrede izvrstne vaditeljice plavanja, so naredili prve zamahe.
Da bodo trenutki v vodi brezskrbni in polni zabave, so si nadeli plavalne kape (ki skrbijo tudi zato, da se voda hitro odteče) in plavalne črve, ki jim nudijo varnost.
A ne smemo pozabiti na vodnega reševalca, ki nas je lepo sprejel in otroke podučil o pravilih na bazenu.
Namen tečaja je prilagajanje na vodo in sproščeno gibanje v vodi. Otrokom nudimo tudi učenje pravilne tehnike plavanja, drsenja na vodi in pod vodo.
A kar je najbolj pomembno je to, da vsak zase naredi in pokaže le toliko kolikor zmore sam.
In že za prvi dan smo zelo ponosni na vse morske konjičke, morske pse in hobotnice.

Pripravile, vzgojiteljice iz plavalnega tečaja