Skoči na glavno vsebino

Otroci iz skupine Medvedki, smo se za dva tedna odvrteli v dobo dinozavrov. V igralnici nas je čakala velika sestavljanka, katero smo brez težav sestavili in ugotovili, da so na njej nam že znani dinozavri, katere poznamo tudi že po imenih. Najprej smo se pogovarjali o tem, kaj o dinozavrih že vemo in spoznali, da jih že zelo dobro poznamo. Da bi se v igralnici počutili čimbolj domače, smo naše luči okrasili z dinozavri, katere smo izdelali iz balonov. Dinozavre smo spoznali po dolgem in počez. Pričeli smo jih risati, izrezovati, odtiskati, pregledali smo ogromno knjig in tudi izdelali obesek z odtisom noge. Da pa to ne bi bilo edino, kar bi nas doma spominjalo na njih, smo naredili tudi dinozavrovo stojalo za barvice, da jih bomo imeli pospravljene vse na enem mestu. Zanimalo pa nas je, kje lahko sedaj še vidimo dinozavre in kdo jih je tja pripeljal, zato smo spoznali poklic paleontologa in se tudi sami spremenili v njih. V igralnici nas je čakalo narisano okostje dinozavra, zato smo poizkusili srečo v iskanju kosti. Vzeli smo lopatke in čopiče ter se podali kar v naš peskovnik. Tam pa nas je kmalu razveselila prva kost, katero smo previdno odkopali iz peskovnika. Ta nam je dala še večjo motivacijo in s skupnimi močmi smo dobili vse kosti, da smo lahko sestavili dinozavra. Dinozavre smo tudi razvrščali po velikost, risali njihove sence, iskali njihova okostja pod vrečkami napolnjenimi z barvami, sestavljali iz likov, poleg tega pa smo se skozi poligon podali po njihovih stopinjah in premagovali ovire do njih. Kako to, da jih ni več med nami, smo spoznali v knjigicah v katerih piše, da jih je uničil vulkan. Da bi si to lažje predstavljali, smo naredili poizkus in spoznali delovanje vulkana. Vsi smo se kaj novega naučili, predvsem pa smo uživali v igri z dinozavri.

Za vrtec Dolenja Trebuša pripravila; Melita

Dostopnost