Tudi otroci iz skupine Krtkov sodelujemo v gibalno športnem programu Mali sonček. Program daje poudarek igri in vadbi, ki je prijetna in prilagojena otrokom.
Ob vsaki opravljeni nalogi smo v knjižicah nagrajeni z nalepko, ob zaključku šolskega leta pa se nam obetajo tudi medalje.
V okviru Malega sončka smo se preizkusili v več gibalnih aktivnostih. Skozi različne vrste vadbe smo doživljali veselje, ugodje, vplivali na dobro počutje, hkrati pa smo zaznavali in odkrivali svoje telo, preizkušali kaj naše telo zmore, doživljali ponos ob uspešno opravljenih nalogah in gradili zaupanje vase.
V vrtec smo pripeljali tudi kolesa in se zapeljali po poligonu. Vijuganje in premagovanje ovir nam je šlo zelo dobro od rok.
Teden pa smo sklenili s pohodom v naravo. Kot pravi planinci smo krenili proti Senici in uspeli doseči razgledno točko. Naš trud je bil s čudovitim razgledom zares dobro poplačan.

Pripravili, Katja in Mateja