Skoči na glavno vsebino

Danes je prišel poseben dan tudi za otroke iz podružničnih vrtcev, dan za Vrtec v naravi. V Zakojci smo se zbrali otroci iz Dolenje Trebuše, Podmelca in Šentviške Gore. Dež je počakal ravno toliko časa, da smo se lahko pozdravili, se spoznali med seboj, potem pa odšli v toplo izbo na pravo kmečko kosilo. Podkrepljeni smo šli raziskat okolico kmetije. Ogledali smo si sadovnjak, rastlinjak in tudi živali, ki živijo na Flandrovi kmetiji. Najprej smo videli štiri rejene prašičke, kokoši in tobogan za jajca, celo družino krav z bikom na čelu in tudi konje, ki komaj čakajo, da jih izpustijo iz boksa. Najbolj deževne ure smo preživeli v izbi, kje smo ustvarjali konje, risali utrinke in se ob pravljici družili na topli peči. Pozno popoldan smo z gospodarjem Vencljem odšli nakrmit živali, nekaj časa pa nam je ostalo tudi za igro na igralih. Saj veste, na kmetiji dela ne manjka! Prvi dan je bil otrokom tako zelo všeč, da so se med seboj že dogovarjali, kako podaljšati počitnice na kmetiji.

za podružnične vrtce, Špela in Sara

 

Dostopnost