Skoči na glavno vsebino

Danes nas ni prebudilo zvonjenje budilke, saj nas je že na vse zgodaj zjutraj prebudil petelin s svojim kikirikanjem. Za nekoga pa je bil danes še prav poseben dan, saj je naš Filip praznoval rojstni dan. Takoj po zajtrku smo mu pripravili praznovanje s presenečenji, petjem in rojstnodnevno torto. Zabava ni trajala prav dolgo, saj je bil že čas, da poberemo jajca, zato smo se hitro odpravili do kokošnjaka. Nabralo se jih je za cel pehar in prav previdno smo jih morali odnesti do gospodinje Katarine v kuhinjo. Sledil je izlet do domačije Franceta Bevka. Med potjo smo si ogledovali in spoznavali gore in vasi v okolici. Ko smo prispeli do domačije, nas je sprejela prijazna gospa in nas povabila v notranjost hiše. Ob ogledu hiše in predmetov v njej, smo spoznali Francetovo življenje. V izbi smo se posedli okrog mize in prisluhnili njegovi povesti Mlečni zob, ki je ravno pravšnja tema za nas in naše majave zobke. Pri vračanju proti Flandrovi domačiji smo v gozdu nabrali še suhe veje za večerni kres. Pred hišo smo se še malo poigrali in že nas je gospodinja vabila k okusnemu kosilu s krompirjevo juho in slastnimi štruklji,ki jih je pripravila Marija. Po kosilu je sledil zaslužen počitek. Z novimi močmi smo se nato odpravili na jahanje, kjer nas je že čakal osedlan konja Princ. Pri tem smo neizmerno uživali in z jahanjem in vodenjem konja pokazali kako pogumni smo. A to še ni bilo vse, saj je gospodar Vencelj pripravil kočijo in konja Princa ter Pubija, ter nas zapeljal po vasi. Po večerji smo se še enkrat zbrali pred hišo, kjer nam je gospodar Marko zakuril ogenj, mi pa smo se preizkusili v peki jabolk, s katerimi smo se posladkali pred spanjem. Že se je na vas spustil mrak in odpravili smo se k zasluženemu počitku, pred tem pa prisluhnili še pravljici za lahko noč. Nato pa vsak s svojimi mislimi in lepimi vtisni, smo smuknili pod odejo.

 

Zapisali; Špela in Sara

Dostopnost