Tudi letos smo predšolske otroke odpeljali v Živalski vrt Ljubljana. Med potjo smo se pogovarjali in prepevali, tako nam je čas hitreje minil. Po prihodu v Živalski vrt smo pomalicali in se okrepčali, nato pa nas je že čakala oskrbnica in nam v enournem vodenju razkazala del vrta z živalmi ter povedala nekaj zanimivosti. V učilnici nam je predstavila kameleona in želvo rdečevratko, ki smo ju lahko tudi pobliže spoznali in se ju dotaknili. Nato smo odšli sami raziskovat od ograde do ograde, saj smo le na ta način lahko dobili realno predstavo o živalih in spoznali njihovo obnašanje. Pravijo, da le kar človek pozna, ima lahko rad in to tudi ohranja. Vreme nam je bilo naklonjeno in tudi tistih nekaj kapelj nam ni pokvarilo dobrega razpoloženja. Na vprašanje »Kaj ti je bilo najbolj všeč?«, so otroci odgovarjali takole:

Urška: »Vidla sem bobre, prijela sem želvo. Vidla sem slona, za njega je pesek sončna krema.«
Julijan: »Ko smo šli gledat uno pod vodo, morskega leva in ko smo se gugali na kači.«
Lucija: »Ko smo gledali pitona, pa surikate, mačje pande, leve, pa une bobre v vodi in morske leve, lame, kozoroge in ka sem držala kameleona. Škoda, ker si nismo dal kače okrog vratu.«
Alja: »Najbolj všeč mi je blo, ka smo se cingali vsi skupi in ko smo gledali živali.«
Sofija: »Ko sem božala želvo. Všeč so mi bile majhne opice, ker so lepe in volkovi, ker so ležali v ogradi.«
Špela: »Meni so bile surikate všeč, ker so ble lepe in tko luštkane.«
Filip: »Najbl mi je bila všeč slonica, ker je imela dolg trobec.«
Jasna: »Še nikoli nisem tikala takih živali. Želve in kameleona.«
Ajda: »Morski lev.«
Žiga: »Meni je bil najbl všeč morski lev, ka je plaval pod vodo.«
Tinkara: »Meni so bile lepe ta velike opice in ko sem držala želvo na rokah.«.
Karin: »Všeč so mi bile opice, pa roza pelikani.«
Kris: »Ko smo šli na kačo in smo se cingali in volkovi. Vse mi je blo všeč.«

Za podružnične vrtce: Špela in Alenka