Skoči na glavno vsebino

… se čarovnija zgodi.
Vsi risani junaki na plan prihitijo,
da z nami se veselijo, praznujejo
in lepe trenutke delijo.

Otroci, iz skupine Želvice in Medvedki, smo se v petek zvečer zbrali, da bi skupaj v vrtcu prespali. Vsak od nas si nahrbtnik je naprtal, v katerem je bilo prostora za pižamo, ščetko in pa najljubšo plišasto igračo. Vznemirjeni od pričakovanj smo prišli v vrtec, kjer smo našli nekaj ustvarjalnega materiala, kar je pomenilo, da smo zavihali rokave in se predali barvanju s tempera barvami. Kmalu so nastali obrisi Barbapap, junakov risanke, ki jo vsi dobro poznamo, imeli pa smo še to možnost, da smo njihovi skupinski fotografiji dodali malo barve.
Ko se je zunaj dovolj stemnilo je sledil sprehod z naglavnimi lučkami, ki ima za nas še poseben čar. Zapustili smo vrtec, ter se podali na sprehod po kraju, ki so ga kmalu prekinile “čudne ” pojave, ki so se prikazale na naši poti. Bolj ko smo se jim približevali, bolj smo ugotavljali, da to niso le neke pojave, ampak da so to risani junaki naše risanke. Utekli so iz naše igralnice in oživeli, sedaj nam pa mahajo, nas vabijo, da pridemo bliže. Vsakega od njih smo ujeli pri svojih opravilih: Barbabriht je popravljal kombi, ki se je pokvaril, Barbalepa se je lepotičila in se občudovala v ogledalu, Barbazal je slikal na platno, Barbabrala je prebirala svojo najljubšo knjigo, Barbazoo je skrbel za urejeno okolje in kosil travo, Barbabravo je ves navdušen skrbel za svojo postavo in vztrajno treniral, Barbalala je igrala svojo najljubšo melodije in ob tem plesala. Vsakega od njih smo si podrobno ogledali, ter od navdušenja ostali brez besed. Še preden pa smo prispeli nazaj na cilj, do vrtca, smo v daljavi zagledali Barbamamo in Barbapapa. Tudi onadva sta nas že od daleč vabila, da se jima pridružimo na rojstnodnevni zabavi, ki sta jo pripravila. Njuni otroci so se veselili skupaj z nami, plesali in peli, ko so se na praznično okrašeni prikolici zapeljali pred vrtec. Tam je čakalo še eno presenečenje za nas. Živo pisani baloni z našimi imeni, pogrnjena mizica, ki se je šibila pod težo Barbamaffinov in Barbanapoja. Počutili smo se kot na rojstnem dnevu, sladkali smo se, plesali in uživali v družni risanih junakov. Kmalu pa je prišel tudi čas slovesa, ko so nam družina Barbapap pomahali v slovo, se povzpeli na prikolico, traktor pa je zapeljal v črno noč, ki je med tem že odela Dolenjo Trebušo. Veseli, a hkrati žalostni smo se podali v vrtec, saj smo verjeli v to, da jih ne bomo več videli. Ampak ko smo dobro poščetkali zobke, smo na velikem ekranu že zagledali znane pojave… Naši junaki so nas že čakali, da se skupaj podamo novim dogodivščinam naproti, ter da nas počasi popeljejo v sladke sanje. Noč je minila in kmalu smo se poslovili, za pogumne otroke so čakale še Barbapape s sladkim presenečenjem, ki nas bodo spominjale na eno najlepših noči.

HVALA vsem BARBAPAPOVCEM za ves trud, za vsa presenečenja in za prekrasen večer,
ki si ga tudi sami poglejte skozi ujete UTRINKE.

 

Za vrtec Dolenja Trebuša, vzgojiteljice

Dostopnost