Skoči na glavno vsebino

Kljub temu, da je mesec junij natrpan z raznoraznimi dejavnostmi, smo se vseeno odločili, da se podamo na planinski pohod po Šentviški planoti. In ni nam bilo žal. Med hojo smo poslušali ptičje petje, duhali cvetlice na nepokošenem travniku, se sladkali z gozdnimi jagodami, opazovali metulje, ki so letali s cveta na cvet, pa pomagali polžem hitreje čez cesto in se čudili mravljam, ki so prenašale »tovor« večji od njih samih. Dveinpolurni pohod smo sklenili pri lovski koči na Ponikvah, kjer nas je prijazno sprejel lovec Edi. Razkazal nam je pestro zbirko trofej srnjadi in jelenjadi, nagačenega medveda, lisičke, pa ptic in drugih malih zveri ter nam povedal nekaj lovskih anekdot. Lovcu smo se zahvalili z manjšo pozornostjo, on pa nas je presenetil in vsakemu podaril nalepko z lovskim motivom. Strinjali smo se, da je bilo na pohodu zabavno, prijetno in poučno.

za vrtec Šentviška Gora, vzg. Alenka in Silvana

Dostopnost