Skoči na glavno vsebino

Otroci iz skupine Miška, ki smo prve tedne počitnic obiskovali vrtec, smo bili v mislih že s prijatelji na morju. Ker bomo morali na svojo morsko dogodivščino še malo počakati, smo se znašli drugače. Medse smo povabili Mavrično ribico. Ta nas je popeljala v morske globine, da smo morje lahko opazovali in ga naslikali. Opazovali smo tudi ribice, da smo kasneje lahko rezali, lepili, gubali in barvali ter izdelali pisane ribice z bleščečimi luskami.

Nadaljevali smo s sprehodom do jezera, kjer smo opazovali ribice vseh velikosti in zdelo se nam je, da nas od daleč pozdravlja tudi mavrična ribice. Na dvorišču vrtca smo se igrali z mavričnimi mehurčki in naredili pravi vodni kotiček. V njem bi morale plavati ribice, na koncu pa smo v njem plavali kot ribice mi vsi.

Šumenje valov pa je bila uspavanka, ki nas je zazibala v popoldanski počitek. Prepričani smo, da veste, kaj in o kom smo sanjali… in želja, da bi se vse to tudi uresničilo.

 

Pripravila, Katarina 

Dostopnost