Skoči na glavno vsebino

Teden smo pričeli s pravljico Jure in rumena rutka, ki nam je pomagala razumeti, zakaj je v prometu dobro biti viden in previden.
A preden smo se podali v promet, smo seveda najprej preverili, kako dobro se nanj spoznamo. Ker smo »teoretični del« zelo dobro obvladali, smo se kmalu želeli preizkusiti tudi v praksi.
Poskrbeli smo za varnost, si nadeli odsevne brezrokavnike in se postavili v križišče sredi našega kraja. Opazovali smo kako promet poteka in kako se udeleženci prometa sporazumevajo, da je na cestah varno.
Vsak dan smo tudi beležili kako smo prišli v vrtec. Pot od doma do vrtca pa smo tudi narisali in vam naše umetnije  postavili na ogled v garderobi skupaj s plakatom. Med našim druženjem smo razgibali možgančke z miselnimi nalogami in igrami, razgibali telo na prometnem poligonu, plesali in peli ,si ogledali prometno predstavo, se pripenjali z varnostnim pasom, in obiskali tudi potujočo knjižnico.
Ja, pri Krtkih je vedno zelo razgibano in zanimivo. A kar najbolj šteje je zagotovo to, da smo skupaj in se imamo lepo.

Pripravili, Katja in Mateja

Dostopnost