Skoči na glavno vsebino

V vrtcu na Šentviški Gori smo se v Evropskem tednu mobilnosti pogovarjali o različnih načinih potovanj. Otroci so naštevali prevozna sredstva in jih razvrščali na tista, ki so okolju prijaznejša ter na tista, ki precej onesnažujejo. Ugotovili smo, da je bolj smotrno, da se na krajše razdalje poslužujemo uporabe kolesa ali hoje, kot avtomobila. Odpravili smo se na pohod in uživali na svežem zraku. Spoznali smo, da je uporaba javnega prevoza varčnejša, zato smo »gradili« železniške proge. Prav tako je smiselna tudi souporaba avtomobila, kar pomeni, da se do istega cilja vozimo skupaj in ne vsak s svojim lastnim avtomobilom. Pogovarjali smo se, kako varčne poti vplivajo na višjo kakovost življenja. Obiskal nas je Pasavček, ki nas je opozoril na varno hojo ob robu ceste. Z njim smo ponovili prometne znake in pravilno prečkanje ceste. Igrali smo se igro Mi se z vlakom peljemo. Zavedamo se, da je dokazano najbolj trajnosten potovalni način za daljše razdalje prav vlak (v predelih, kjer je zagotovljena dobra železniška infrastruktura). Prav vsakdo lahko s svojimi smotrnimi odločitvami prispeva k zmanjšanju emisij na našem planetu.

Za vrtec Šentviška Gora, vzg. Alenka

Dostopnost