Skoči na glavno vsebino

Teden za nami je bil v Pikapolonicah prometno obarvan. Spoznavali smo kaj je promet, katere vrste poznamo ter kako poskrbimo za lastno varnost v prometu. Na sprehodih smo dali velik poudarek varni hoji pri kraju ceste ter spoznali različne pripomočke in ukrepe, da smo v prometu bolj vidni in varni. Razvrščali smo različna prevozna sredstva, ki so se znašla v veliki zmešnjavi ter jih umestili v okolje kamor sodijo. Veliko časa pa smo namenili tudi igri in različnim gibalnim nalogam na dvorišču na temo prometa, v kateri so otroci zelo uživali. Ob zgodbi Beli zajček, ki so si jo otroci ogledali na kamišibaju, pa so spoznali tudi slabšo plat prometa. Zajčki v pravljici, ki so bili beli in srečni, so z izgradnjo ceste postali od izpušnih plinov avtomobilov umazani in nesrečni. Tako so otroci spoznali, da se kamor je mogoče, odpravimo peš in s tem ohranimo naše okolje čisto.

Za Pikapolonice, Polona in Nika

 

Dostopnost