Pikapolonice, Zajčki, Krtki ter šolarji od 1. do 4. razreda, smo si danes ogledali predstavo z naslovom Pikec Ježek in gasilko Jež, v ozvedbi lutkovnega gledališča Fru- fru.
Zasluga za ogled poučne predstave gre otrokom, ki so lani obiskovali Krtke, saj so si s sodelovanjem na natečaju Uprave republike Slovenije za zaščito in reševanje, prislužili omenjeno nagrado.
Na prijazen in hudomušen način smo se seznanili z nevarnostmi, s katerimi se lahko srečamo v vsakdanjem življenju. Spoznali smo, kako se obnašati ob naravnih in drugih nesrečah kot so požar, poplava, potres, kako se nesreč obvarovati in koga poklicati na pomoč.

Najlepša hvala Upravi republike Slovenije za zaščito in reševanje, ki je omogočila ogled predstave.

Za vrtec pripravila, Brigita