Skoči na glavno vsebino

Novopečeni vrtčevski planinci smo sklenili, da je čas za prvi izlet. S polnimi nahrbtniki in dobro voljo smo vzeli pot pod noge in se odpravili čez gore in doline vse tja do Loga. Najprej smo zavili čez Idrijco, kjer smo pomahali Mostu v pozdrav, potem pa kar hitro zagrizli v prvi klanec. Ob poti smo srečevali različne domače živali, občudovali rastline in lepe razglede. Ob vsem opazovanju pa seveda nismo pozabili na primerno obnašanje na cesti, saj se je mimo nas peljalo kar nekaj avtomobilov, traktorjev in kamion. V senci dreves smo naredili prvi postanek, se odžejali in okrepčali s sadno malico. V nadaljevanju poti smo se dogovorili, da rastlin ob poti ne trgamo, ampak jih pustimo, da jih lahko občudujejo tudi drugi. In že je prišel čas za naš zadnji vzpon do Loga, kjer smo še pomalicali iz nahrbtnika in kmalu pripovedovali staršem, kaj novega smo doživeli.

Kam pa nas pot popelje naslednjič naj ostane skrivnost. Do takrat pa lep planinski pozdrav!

 

Pripravila, Katarina Uršič

Dostopnost