Skoči na glavno vsebino

Ne glede na tople in sončne dni, ki nam jih narava podarja pa je v naše kraje vendarle že vkorakala jesen. Njen prihod je najprej oznanil striček Jesenko, ki nas je razveselil s polno košaro jesenskih dobrot, radi pa smo prisluhnili tudi pravljici, ki jo je prinesel s seboj. Da se poletje zares poslavlja pa smo opazili tudi na sprehodih, saj listki počasi drug za drugim rumenijo na drevesih. Vse okoli nas pa smo našli tudi veliko jesenskih plodov, nekaj izmed njih smo sklenili prinesti tudi v našo igralnico. Postavili smo si jesenski kotiček in ugotovili, da nam tudi naravni material ponuja veliko možnosti za igro. Preizkusili smo se v trenju orehov ter se bosi podali na jesensko čutno pot. Prav lepo nam je bilo, ko so nas listki žgečkali po podplatih 🙂 Preštevali smo jabolka in črve, urili pincetni prijem s sestavljanjem dreves, se preizkusili na živalskem labirintu, šivali, ter sestavljali koščke sličic, da smo dobili celotno podobo. Nismo pa pozabili na glavno – vsak dan smo se podali na svež zrak, zavili smo tudi v gozd, kjer smo jesenski čas najbolje začutili.

Upamo, da nas bo narava še dolgo razvajala s toplim in sončnim vremenom, preden med nas vkoraka babica Zima. Ob hladnejših večerih, pa nas bodo greli svečniki, ki smo si jih naredili.

Pripravili, Anita in Brigita

 

 

Dostopnost