Skoči na glavno vsebino

Letošnja poslanica Tedna otroka je bila Zakaji in Zatoji radovednosti. In ker se v vrtcu trudimo spodbujati otroško radovednost in z veseljem krepimo domišljijo, smo raziskovali super moči. Izdelali smo si obrazne maske in zapestnice, s katerimi smo pridobili nadnaravno moč. Lahko smo leteli, se pomanjšali in spet povečali. Nekateri so postali zelo močni, drugi nevidni, tretji pa so lahko spreminjali barvo.  Vsi pa so svojo moč uporabili v dobre namene. Preizkusili smo svoje spretnosti, pomagali prijateljem v stiski, reševali ponesrečene ali izgubljene, ali pa vplivali na vreme. Našim super junakom se gre najbrž zahvaliti, da je bilo ves teden sončno in toplo. Razglabljali smo tudi kakšno moč imajo nekatere živali in spoznavali živalske rekorde. Ste vedeli, da lahko polž leze po rezilu noža, da ima kameleon sposobnost spreminjanja barve in da, če bi bila mravlja tako velika kot človek, bi lahko nad glavo dvignila avto? Vse to in še več, smo spoznali tekom tedna in se super močno zabavali.

za vrtec Šentviška Gora, vzg. Alenka

Dostopnost