Skoči na glavno vsebino

Ta teden je v skupini Pikapolonic potekal v znamenju gasilcev, saj je mesec oktober mesec požarne varnosti. O vseh nevarnostih, ki lahko povzročijo požar in druge nesreče ter o preventivnih ukrepi nas je poučil ježek Snežek, ki nas je obiskal v vrtcu in bil zraven, ko smo brali pravljice o njegovih dogodivščinah. Nato smo se pogovarjali o vzrokih za nastanek požara, o številki 112, o operativcih v klicnem centru ter seveda o gasilcih in o gašenju požarov. Da pa bi bilo vse skupaj še bolj doživeto, smo vse te vloge še odigrali. Vse je potekalo, kot bi šlo zares. Operativci so sprejeli klic o požaru v stanovanjskem bloku in v kuhinji ter poklicali na pomoč gasilce. Ti so bili v pripravljenosti in so se na kraj nesreče pripeljali zelo hitro ter pogasili požar. Kljub temu, da smo v igri vsi uživali, pa si v resničnem življenju želimo, da nam nebi bilo treba klicati na številko 112.

Za Pikapolonice, Polona in Nika

Dostopnost