Skoči na glavno vsebino

Bel se kombi pred vrtcem ustavi,
rumeno modri napis se pojavi,
in iz njega izstopi postava visoka.
Je mož v modri obleki,
še s čepico modro na glavi,
prišel med nas otroke,
da bi nas kaj novega naučil.
KDO JE TO?

Če ste na našo uganko odgovorili, da je to POLICIST, potem ste odkrili naš včerajšnji obisk v vrtcu Dolenja Trebuša. Že takoj po malici, smo otroci iz skupine Medvedki in Želvice, v veliki večini prihiteli na dvorišče, kjer smo pričakali policista Jaka v policijskem kombiju. Med nas je prišel, da nas poduči o varnem vključevanju v promet, kot pešci, kot kolesarji in kot sopotniki v avtomobilu. Veliko novega smo se naučili, veliko že znanega obnovili, predvsem pa se lepo imeli ob družbi policista, ter vseh zakajev in zatojev, ki so se nam med pogovorom utrnili. Da so besede dobile pravo moč, smo nekaj preizkusili tudi v praksi. Jaka nas je povabil na sprehod do glavne ceste, kjer nas je čakal kar dvojni izziv. Prečkanje ceste brez prehoda za pešce, ter s prehodom za nas, pešce. Naša pot, po kateri se vsakodnevno sprehajamo, res ni enostavna, saj se ob njej srečujemo z marsikatero oviro. Tako smo sedaj policistu pokazali, da znamo biti vzorni pešci, ter skrbeti za varno hojo po cestišču, ob kateri še ni sledi o pločniku. Seveda, za na konec Jaka ni pozabil na zabavnejši del obiska. Le kaj bi to lahko bilo drugega, kot ogled vozila in pripomočkov, ter vklopljena sirena, da se je njen zvok odmeval po dolini Dolenje Trebuše. Še naši najmlajši so imeli ogled vozila iz varnostne razdalje.

Hvala policistu Jaku iz policijske postaje Tolmin, za poučen in nepozaben dopoldne, ki ga je preživel v naši družbi.

Za vrtec Dolenja Trebuša, Petra

Dostopnost