Skoči na glavno vsebino

Mmmmmmm, pa smo ga pojedli! Ja, tradicionalni slovenski zajtrk, seveda!

V petek, 17.11.2023, smo v skupino Račk povabili čebelarja Branka, ki nam je več let predstavljal delo čebelarja in z nami delil znanje o skrivnostnem življenju čebel. V zahvalo, ker je vedno pripravljen sodelovati z vrtcem, smo se odločili, da skupaj začnemo dan z zdravim zajtrkom v dobri družbi. Na ta dan pa smo se dobro pripravili in tudi sami raziskovali kaj se skriva znotraj čebelnjakov in kako poteka dan čebele delavke. Prebrali smo veliko pravljic, čebele počastili s pesmicami o čebelah in igralnico okrasili z izdelki na temo marljivih delavk. V naši okolici smo poiskali čebelnjake in ugotovili, da so čebelice še vedno aktivne, saj jih sonce še privablja iz panjev. Ker je letošnja tema tradicionalnega zajtrka usmerjena  na kruh in kako hlebček sploh nastane, smo se želeli v peki preizkusiti tudi sami. Kmalu smo ugotovili, da izdelava kruh zahteva veliko potrpljenja in predvsem dooolgooo traja, zato smo poiskali drugo rešitev. Meri in Kaja sta otrokom prinesli kozarec medu, ki smo ga najprej poizkusili, potem pa uporabili za dišeče medenjake. Družina Šuligoj nam je posodila tudi zaščitno čebelarsko obleko. Ker o peki medenjakov vemo zelo malo, smo za pomoč prosili kar našo kuharico Marijo. Zelo smo uživali v oblikovanju medenih kroglic in bili smo pridni kot čebele. Vonj po pečenih medenjakih je lepo napolnil celo podružnično šolo. Lepo nam je bilo v družbi čebelic in lepo nam je bilo obeležiti tradicionalni zajtrk v družbi čebelarja Branka.
Hvala vsem, ki so obiskali naš brenčeči panj!
za vrtec Podmelec, Špela Krivec
Dostopnost