Okolica našega vrtca nam nudi veliko možnosti za potepe, v naravo ali po  kraju. Hočeš nočeš se hitro znajdemo v prometu in zelo pomembno je, da smo seznanjeni z varnim vedenjem. Svoje znanje dosledno utrjujemo z didaktičnimi igrami, kvizi, s prometnimi igrami, pesmicami, slikanjem, ustvarjanjem, z branjem pravljic,… O pomembnosti varnega ravnanja v prometu se pogovarjamo ob vsakodnevnih situacijah, velik poudarek pa namenjamo tudi pripenjanju v avtomobilih.
V tem tednu je bil Pasavček naš zvesti spremljevalec. Svoje znanje smo še poglabljali in otroke spodbujali k pravilni in dosledni uporabi otroških varnostnih sedežev in varnostnih pasov.
Vsem dejavnostim je piko na i dodal tudi obisk na policijski postaji, kjer smo dobili še dodatno potrditev kako zelo pomembno je biti dosleden pri upoštevanju vseh prometnih predpisov.
Danes pa nas je s svojim obiskom razveselil Pasavček. Lutkarica nas je popolnoma navdušila in  otroci so o predstavi povedali:
– Predstava mi je bilo zelo všeč, ker je bila lepa.
– Bilo mi je zelo dobro. Všeč mi je bilo, ker so bile tudi uganke.
– Predstavo smo lepo poslušali in gledali.
– Na predstavi je bilo zelo dobro. Jaz sem postavljala prometne znake in Pasavček mi je dal ljupčka.
– Najbolj všeč mi je bilo, ker smo ugibali uganke, pa imela je veliko avtov.
– Všeč mi je bilo, da je prišel Pasavček in da je tista punca pripovedovala dobro zgodbo.
– Všeč mi je bilo, ker se je po predstavi Pasavček spoznal z novim prijateljem, našim Pasavčkom.
– Meni je bilo zelo všeč, ker smo poklicali Pasavčka in pa tudi uganke. Pa tisti poskus z jajcem, ki ga je vrgla s čelado na tla in se ni razbil.
– Všeč mi je bilo, ker je imela veliko avtov in, da so vsi upoštevali prometne znake.

Tudi vi nikdar ne pozabite, kar je nas naučil Pasavček:  RED JE VEDNO PAS PRIPET!

Pripravili, Katja in Mateja