Skoči na glavno vsebino

Izvedli smo še četrti dan plavalnega tečaja v novogoriškem bazenu. Čeprav je bil dan namenjen preverjanju znanja, pri otrocih ni bilo slutiti nikakršne treme. Najprej so ponovili zahtevane plavalne spretnosti, nato pa jih samozavestno pokazali na preizkusu. Vsak posameznik je vidno napredoval in lahko so ponosni nase. V vodi so sproščeno potapljali glavo, gledali pod vodo in iz dna bazena pobirali igrače, izvedli zvezdico in žogico, drseli na vodni gladini najmanj pet sekund, nekateri pa tudi splavali. Zadani cilj (prilagajanje na vodo) je bil dosežen. Po preizkusu smo se okrepčali, nato pa je sledila zabavna igra v bazenčku, kjer se je pokazalo, da otroci v vodi resnično uživajo in se sproščeno igrajo. Otroci so prejeli plavalne knjižice, v katerih so zabeleženi dosežki plavalnega znanja. Prav te knjižice bodo ponovno v uporabi že v tretjem razredu osnovne šole, zato jih je potrebno skrbno hraniti. Najlepše se zahvaljujemo prijaznemu osebju v plavalnem kompleksu ter našim kuharjem, ki so skrbno pripravljali hrano, da nam po plavanju niso pošle moči. Seveda pa ne smemo pozabiti tudi na nepogrešljivi spremljevalki, ki sta resnično veliko doprinesli h kakovostni izvedbi tečaja.

Za vrtce Podmelec, Trebuša in Šentviška Gora, učiteljice plavanja

Dostopnost