Skoči na glavno vsebino

Hej oblak, nagajivi oblak,

nagajal cel teden si nam, si nam.

Mi vsi, z dežniki bili,

a dež si odpeljal drugam.

 

Tako kot pravi pesmica, nam je čisto zares nagajal ta naš oblak. Napoved nam je predstavljala deževni teden. Mi kot pravi raziskovalci, pa smo se na to zelo dobro pripravili. Dežniki, škornji, pelerine in gora rezervnih oblačil so napolnili omarice otrok, a dežja ni bilo.

Seveda pa nas to ni zmotilo. Do tedaj smo se urili v pripravi na deževne dni. Spoznavali smo dežno opremo, kako si obuti škornje, kako odpreti dežnik in še težje, kako z njim hoditi. Na srečo smo imeli zunaj »suho« vajo, tako smo lahko spretnosti dobro usvojili. Gotovo nas bo dež presenetil kar na en pomladni dan in takrat bo veselje še večje.

 

Za vrtec, Maja in Kristina

Dostopnost