Skoči na glavno vsebino

Če ste v teh dneh na Mostu na Soči videli otroke, ki veselo raziskujejo travnik, potem ste najverjetneje videli nas, Zajčke. Pretekle dni smo namreč posvetili spoznavanju travnika in vsega kar na njem najdemo. Razvrščali smo živali glede na to ali na travniku živijo ali ne, si izdelali in okrasili vazice ter jih napolnili z regratovimi cvetovi, prstke urili na pretikanki, si izdelali vsak svojo zgodbo o zelo lačni gosenici ter se preizkusili v vlogi travniškega raziskovalca s čisto pravimi lupami. Tik preden pa so se regratovi cvetovi spremenili v lučke smo jih nabrali in si pripravili regratov med, s katerim se bomo lahko na zdrav način posladkali. Zadnje dni pa smo pod drobnogled vzeli ene izmed najpomembnejših živali na travniku, čebele. Prebirali smo pravljice in ugotovili, da je potrebno precej dela da nastane med. Le-tega smo seveda tudi sami pokusili. Čebele smo tudi likovno upodobili in se o njih naučili novo pesmico. Zadnji dan pa smo se sprehodili do čebelnjaka, kjer smo opazovali čebele delavke, ki so marljivo prinašale nektar v panje.

Za nami so res zanimivi in novih dogodivščin polni dnevi in brez dvoma lahko rečemo:
“Da smo bili pridni kot čebele! 😊”

Pripravila, Anita

Dostopnost