Skoči na glavno vsebino
V teh dneh nas je vreme kar nekajkrat presenetilo in nas iz kratkih hlač pregnalo nazaj v bunde. Skupaj z otroki smo razmišljali, kaj bi lahko bil vzrok za take silovite spremembe. S pomočjo literature smo ugotovili, da se naš planet Zemlja ne počuti najbolje. Preveč je onesnaževanja, kopičenja smeti in preveč krčenja travnikov in gozdov. Račke smo se odločile vsaj malo pomagati Zemlji k boljšemu počutju. Odločili smo se, da posadimo čim več rastlin in tako prispevamo k čistejšemu zraku in ozelenitvi površin. Informacije o tem kaj vse potrebujejo rastline smo iskali tudi pri sosedih, ki obdelujejo vrtove. Tako so otroci izvedeli, da rastline potrebujejo hrano, toploto, vodo in svetlobo, da lahko iz semen zraste nova rastlina. V sodelovanju s hišnikom Valterjem smo posadili sivko v gredo na igrišču. Na dan Zemlje pa so Račke  nabrale zemljo, posadile ognjič in ga odnesle domov v svoje gredice. Vse najboljše draga zemlja, vse dobro ti želimo!
za vrtec Podmelec, Špela Krivec
Dostopnost