Skoči na glavno vsebino

Miške smo tudi letos sodelovale v projektu Pasavček, katerega namen je varnost v prometu ter slogan: Red je vedno pas pripet.

Ob posebnem merilnem traku, smo ugotovili, da nihče od nas še ni dovolj velik, da bi lahko bil brez otroškega sedeža. Zato je za nas najvarneje sedenje v sedežu s pripetim pasom. Seveda pa morajo biti tudi drugi člani v avtu pripeti z varnostnim pasom.

Da pa smo dobro spoznali, kako se je potrebno varno obnašati v prometu, smo se odpravili kar na sprehod. Tam smo opazovali promet, naučili smo se hoje ob robu ceste ter prehod za pešce. Preden pa smo se odpravili na cesto, smo si nadeli posebne svetleče kape ter rutke, da nas vozniki prej opazijo.

Po vseh pravilih ki smo se jih naučili, smo v vrtcu postavili poligon s cesto in tam upoštevali vsa pravilo, tako vozniki kot pešci.

Spoznavali smo tudi različna prevozna sredstva, listali veliko knjig o vozilih, brali pravljice o prometu ter likovno ustvarjali.

Pripravili Maja in Katarina

Dostopnost