Skoči na glavno vsebino

Danes, 20. maja je svetovni dan čebel, zato smo v vrtec Podmelec ponovno povabili čebelarja Brankota. Tokrat smo ga povabili z razlogom, da nam podrobneje približa čebelarstvo. S seboj je prinesel čebelarsko obleko, staro satje, ter material za izdelavo novega satja. Najprej se je z otroci pogovoril, kaj že vedo o čebelah in jim tako odgovoril na marsikatero vprašanje, ki je potešilo zvedavo otroško radovednost. Veliko pa so vedeli povedati tudi sami: >med damo v čaj, za na kruh, za zdravje, z orehi<, >čebele grejo k rožicam, js sm to vidu u risanki čebelica Maja<, >cvetni prah nese z ene rožice v drugo rožico<, >dajo med v luknjice, da majo hrano za pozimi<… Po skupnem pogovoru pa smo se vsi skupaj lotili dela, ter Brankotu izdelali štiri nova satja, ki jih bo lahko uporabil v svojem čebelnjaku. Imeli smo se zelo zabavno in poučno. Za konec pa nam je Branko podaril tudi svoj med, da se bomo lahko z njim posladkali. Hvala čebelarju Brankotu za čas, ki si ga je vzel za nas.

Za vrtec Podmelec, Lea

Dostopnost