Skoči na glavno vsebino

Kaj je energija? Kaj je elektrika? Zakaj jo sploh potrebujemo? Ali je nevarna? Kje jo dobimo?
Vse to smo se v tem tednu spraševali v skupini Krtkov. Otroci so pokazali veliko zanimanja in se seznanili s pomenom energije za vsakdanje življenje. Pogovarjali smo se, zakaj in kako varčevati z energijo. Največ zanimanja pa je požela prav elektrika. Tako skrita, nevarna in tako zelo pomembna. Preizkusili smo se v sestavljanju električnega kroga in navdušeno čakali, da nam je sijalka zasijala. Tudi v domačem okolju je vsakdo preveril, kje ima električno omarico, vtičnice, stikala,…
S hišnikom Valterjem pa smo si ogledali, kje vse je elektrika v naši šoli. V zanimivem in poučnem tednu smo ugotovili:
-»elektrika nastane v elektrarnah«
-»ne smemo je veliko uporabljat, ker lahko gre varovalka dol, če je preveč stvari hkrati«
-»z elektriko moramo varčevati«
-»pomembno je, da ugašamo luči«
-»z elektriko lahko naprave polnimo«
-»ne smemo se tikat elektrike, ker je nevarna, če jo primeš te močno strese«
-»dobiš jo lahko iz sončnih celic, pa iz vetra in vode«
-» elektrika potuje po kablih«.

Pripravili, Katja in Mateja

Dostopnost