V zadnjem obdobju smo v našem vrtcu posvetili veliko pozornosti gibanju in športnim aktivnostim. Otroci so uživali v raznolikih dejavnostih, ki so spodbujale tako fizični kot tudi socialni razvoj. Začeli smo s starimi igrami in plesi, ki so jih igrali naši dedki in babice. Med temi plesi  smo se naučili tradicionalna plesa, kot sta “Bela, bela lilija” in “Rdeči tulipan”, kjer so otroci pridobili občutek za ritem in koordinacijo. Naše aktivnosti so vključevale tudi kreativne igre, kot je igra “Ptički v gnezda”.  Poseben dogodek je bil kolesarski dan, kjer so otroci in starši pripeljali svoja kolesa in se podali na čudovit kolesarski izlet, kjer smo hkrati pa tudi vadili kako se varno vozi v prometu. Imeli smo tudi posebno čast, ker so nas spremljali gasilci iz Dolenje Trebuše. Vsak otrok je tudi naredil dnevnik gibanja, kjer so beležili svoje aktivnosti, kar jim je dalo občutek ponosa in dosežka. Igre z žogo so poskrbele za razvoj koordinacije in sodelovanja, medtem ko so poligoni in premagovanje ovir, kot je plezanje, spodbujali otrokovo gibčnost in moč. Poleg tega smo vključili tudi raztezne vaje, da se otroci naučijo pomembnosti raztezanja pred in po fizičnih aktivnostih. Pri metanju na koš so otroci vadili svojo natančnost in koordinacijo rok in oči. Naše aktivnosti so vključevale tudi kreativne igre, kot je igra “Ptički v gnezda”. Nazadnje, ves čas smo skrbeli za razvoj grobe in fine motorike pri otrocih. Skozi vse te dejavnosti so otroci ne le izboljšali svoje fizične sposobnosti, ampak so se tudi učili o pomembnosti gibanja za zdravo življenje. Ta tema je bila za otroke polna zabave, učenja in gibanja, kar bo zagotovo pozitivno vplivalo na njihov nadaljnji razvoj.

Za vrtec Dolenja Trebuša, Manca in Petra