V letošnjem vrtčevskem letu smo Mucki in Kužki v okoliških gozdičkih doživeli že nemalo nepozabnih dogodivščin. Z gotovostjo pa lahko trdimo, da kaj takega, kot pretekli petek, še ne!

Pred vrati igralnice se je v petek dopoldan pojavila velika vreča palic in navodilo, naj vsak otrok okrasi svojo. Otroci iz skupine Kužki, so se darila sicer razveselili, vendar so se odločili, da se raje odpravijo v gozd. Ko  so prispeli do gozdička, pa se jim je pripetilo nekaj čudnega. Iz gozda jih je pregnala sama veverica Mica, ki je trdila, da tja lahko vstopijo samo s posebnim ključem. Takrat so se Kužki spomnili na skrivnostne palice, ki so zagotovo ključi za vstop v čarobni gozd. Hitro so se vrnili v vrtec in tam okrasili vsak svoj ključ, nato pa so se odpravili domov, kjer so v potovalke pospravili pižame, spalne vreče, zobne ščetke in plišaste igrače. Odločili so se namreč, da se zvečer v gozd ponovno vrnejo, ga raziščejo ter prespijo kar v vrtcu. Ko so se zvečer vsi ponovno zbrali v vrtcu, so najprej prisluhnili pravljici o veverici Mici. Na koncu je iz knjige padlo pismo, kjer je veverica Mica otroke zaprosila, naj ji pomagajo pri opravljanju nalog v čarobnem gozdu, za katere sama žal nima časa. Otroci so se brž odpravili iskat čarobni gozd. Hitro so našli tako gozd, kot tudi ključavnico in vsak s svojim ključem vstopili v čarobni svet veverice Mice. S skupnimi močmi so veverici Mici pomagali zgraditi gnezdo, ga okrasili, napolnili veveričino shrambo s storži in si za vsako izmed opravljenih nalog prislužili sličico veveričke. Na dnu sličic so opazili črke, ki sprva niso imele nobenega smisla. Hitro pa so otroci uganili, da črke sestavljajo besedo. S skupnimi močmi, so sestavili eno najokusnejših besed na svetu: S-L-A-D-O-L-E-D. Čakala jih je torej še najbolj slastna naloga večera: poiskati veveričin sladoled. Iskali so ga dolgo in ravno ko so že skoraj obupali, so ga našli v igralnici Kužkov. Sledila je torej slastna sladoledna večerja, nato pa so si utrujeni pustolovci le še umili zobe, oblekli pižame in smuknili pod odeje. Sanjali so sladke sanje zjutraj pa polni vtisov stekli staršem v objem.

Za vrtec Šentviška Gora Silvana, Alenka in Nataša