Prva dva tedna sta bila pri Račkah igrivo obarvana. Veliko časa smo preživeli na svežem zraku in se igrali na igrišču  z vozili, žogami, kopali globoke luknje v peskovniku ali pa se razgibavali z gibalnimi minutkami. Uspeli smo izpeljati tudi prve sprehode po bližnji okolici, saj smo želeli novim prijateljem pokazati do kam vse lahko gre naša četica. Obiskali smo tudi potujočo knjižnico in si izposodili tiste knjige in kartonke, ki so nam bile najbolj zanimive. Seveda jih je največ z ilustracijami vozil, saj v naši skupini prevladujejo fantje. V tem tednu je praznovala rojstni dan tudi naša Mila Chiara, ki je dopolnila svoje prvo leto. Obiskali smo jo kar na domu in jo presenetili s pesmico. Da pa ne bi pozabili, da smo Račke, smo se naučili novo himno, ki dobro opiše, kdo se skriva za vrati vrtca v Podmelcu. Izdelali pa smo si tudi male rumene račke, ki bodo skozi leto zrasle v velike in samostojne Račke.

Za prijeten zaključek drugega tedna pa nas je obiskala Jurijeva mama Nika. Prebrala nam je pravljico o zobku Mlečku, saj je njen poklic zobozdravnica. Poleg pravljice je pokazala še pripomočke, ki jih uporablja v svoji ambulanti in vsakemu otroku na nohtek posvetila z lučko, ki pomaga posušiti zobne slikarije. Za slovo pa so otroci dobili še odsevnike za varno pot v nov teden,  Teden mobilnosti. Hvala mami Niki za obisk v skupini.

Mi račke smo vesele naj vsak nas zdaj spozna. Vsi radi se imamo s Podmelca smo doma.
Na igrišču se igramo in žogo brcamo, če zunaj dežek lije, pa notri rišemo.
Vsak, ki nas obišče, želi pri nas ostat, saj v našem malem vrtcu se skriva srček zlat.
za vrtec Podmelec, Špela Krivec