Tudi letos smo se prijavili na množični tek s sloganom »Začni mlad, tekmuj pošteno«, ki ga zdaj že tradicionalno pripravlja Atletska zveza Slovenije. S tem ozaveščamo otroke o pomenu gibanja za zdrav način življenja. Običajno smo izvedli ta tek zunaj vasi, na kolovozu, ki se vije skozi gozd. Letos pa nam je ponagajalo deževno vreme, zato smo tek izvedli kar v telovadnici.  Da pa nismo zgolj le tekli po dvorani, smo postavili gozdno tekaško progo. Le-to nam je pomagala pripraviti tetka Jesen, ki je posodila jesensko listje, da je šumelo pod nogami. Otroci so tekli slalom okoli »dreves«, se izogibali drevesnim koreninam, tekli čez blazine, ki so predstavljale potok, se vzpenjali čez klop, oziroma »podrto drevo« in premagovali druge ovire, prav tako, kakor bi jih premagovali pri teku skozi gozd. Prav vsak od njih se je potrudil po svojih najboljših močeh in pretekel zastavljeno razdaljo. Otroci so z navdušenjem in vztrajnostjo pretekli več krogov, nekateri 100m, drugi več kot 200m in se strinjali, da je tek lahko zelo zabaven. Dogodek smo zaključili s podelitvijo medalj za udeležbo in mislijo, da se je splačalo potruditi.

Za vrtec Šentviška Gora, vzgojiteljice