Vsako leto isti čas
ime ji je gospa Jesen.
Rumeno, rdeče in rjavo
nam poslika vso naravo.
Ostane vedno le do zime –
tedaj se poslovi – in mine.
S. Mali

Prišel je čas, da tudi planoto obišče tetka Jesen. Na vrata našega vrtca je potrkala v ponedeljek. Otrokom je prinesla različne plodove, ki so si jih skupaj ogledali. Nato so skupaj prisluhnili še pravljici. V pravljici so gozdne živali s skupnimi močmi spekle slastne palačinke z jabolki. Vsaka žival je prispevala delček in pripomogla, da je palačinkin piknik odlično uspel. Ob poslušanju pravljice so se vsem pocedile sline. Zato so se otroci iz skupine Mucki odločili skuhati domačo jabolčno marmelado, ter speči palačinke. Ko je v sredo v vrtcu zadišalo po pripravljenih dobrotah, so k njim na obisk povabili tudi otroke iz skupine Kužki. Palačinkina zabava je uspela prav tako dobro, kot tista iz pravljice. Medtem, ko so otroci iz skupine Mucki poskrbeli za “sladek” vstop v jesenski čas, pa so otroci iz skupine Kužki, tetki Jeseni, obljubili pomoč pri barvanju listkov. Natančno so pobarvali jesenske liste in naslikali ježke, ki bodo krasili igralnico. Otroci iz obeh skupin pa so izdelali tudi prikupne ježke iz storžev, ki bodo jesen pričarali tudi v njihovih domovih.

Tako veselo smo v sladko in pisano jesen vstopili na Šentviški Gori.

Za Mucke in Kužke, vzgojiteljice