V začetku tedna nas je v Pikapolonicah obiskala teta Jesen, ki je prinesla s seboj čudovite jesenske barve in polno košaro jesenskih dobrot, ki smo si jih dobro ogledali in poimenovali. S sabo je prinesla tudi ježka, ki je otroke tako prevzel, da smo se tudi sami lotili ustvarjalnega dela in izdelali ježke iz naravnih materialov. Otroci so ponosno pokazali svoje umetnine in jih odnesli domov. Poleg izdelovanja ježkov pa so otroci z velikim zanimanjem poslušali pravljico Debela repa, ki pripoveduje o tem, kako so se junaki zgodbe trudili, da bi skupaj potegnili repo iz zemlje. Odločili smo se, da bomo tudi sami odigrali pravljico. Vsak otrok je dobil svojo vlogo in skupaj so odigrali prvo predstavo v tem šolskem letu. Povabili smo tudi druge vrtčevske skupine in skozi dramatizacijo odlično prikazali prijateljstvo in pomen sodelovanja.

Za Pikapolonice, Polona in Nika