Tema letošnjega Tedna otroka je bila Otrok – nepopisan list. Zato smo se v vrtcu Šentviška Gora odločili, da en dan v tednu namenimo dobesedno »nepopisanemu listu«. Najboljši naslov za raziskovanje teme se nam je zdela slikarka Vera, ki smo jo v četrtek povabili na obisk. S seboj je prinesla nekaj svojih umetniških del, ki smo si jih z občudovanjem ogledali. Nato smo se ustvarjanja lotili sami. Na prazna bela platna smo slikali to, kar nas je navdihnilo v danem trenutku. Raziskovali smo, kako se barve mešajo ter kakšno sled za sabo puščajo naši čopiči. Pod našimi rokami so nastala prava umetniška dela, ki smo jih nato razstavili in si jih skupaj ogledali. Prav vsak, od najmlajšega do najstarejšega, je ustvaril umetnijo, ki je bila glede na sposobnosti in zmožnosti posameznega otroka unikatna, svojevrstna in lepa na svoj način.

Hvala Veri za prijeten obisk in uporabne nasvete, ki so mladim slikarjem pomagali pri ustvarjanju.

Za Mucke in Kužke, vzgojiteljice