V minulem tednu smo se v vrtcu na Šentviški Gori osredotočali predvsem na dejavnosti na temo Otrok, nepopisan list. Bil je namreč Teden otroka, ki ga tradicionalno obeležujemo vsako leto v mesecu oktobru. Pogovarjali smo se o otroštvu nekoč in danes ter našteli precej razlik med njima. Bistvo »biti otrok«, pa je ostalo nespremenjeno. V našem vrtcu posvečamo dovolj časa igri, ustvarjanju, pogovarjanju in medsebojnemu druženju. Ko smo otroke vprašali, na kaj pomislijo ob besedi »nepopisan list«, so odgovorili »nov list«. Tako smo iz starega časopisnega papirja res izdelali novega. Postopek izdelave je sila preprost in zabaven. Malo trganja, mešanja, stiskanja, valjanja in sušenja – to je to. Najbrž ga bomo porabili za izdelavo novoletnih voščilnic. Prijavili smo se tudi na natečaj in naslikali skupinsko sliko, veliko kar za osem risalnih listov. Prav vsak otrok je doprinesel svoj delček slikarskih spretnosti. Nato smo na enourno druženje in skupno igro povabili šolarje, saj so nekateri baje že pozabili, kako je v vrtcu. V četrtek nas je obiskala slikarka Vera. O njej ste lahko prebrali v prejšnji novici. V petek pa smo izvedli »packalni« dan. Otroci so lahko po mili volji gnetli glino in iz nje ustvarili različne izdelke. Mečkali so slano testo, ga zvijali in trgali. Nekateri pa so prvič otipali zanimivo teksturo jedilnega škroba. Kar je največ štelo pa je bilo to, da so dejavnosti privabile smeh na otroške obraze. Biti otrok je res lepo.

Za vrtec Šentviška Gora, vzgojiteljice