Mesec požarne varnosti v oktobru vsakoletno obeležujemo tudi na PŠ Šentviška Gora. Gasilci so tema, ki se stalno pojavlja v prosti igri otrok, saj je gasilstvo pomemben del naše lokalne skupnosti. Otroci zato o delu gasilcev ter gašenju požarov vedo že veliko. Kljub temu pa je prav, da omenjenim temam vsakoletno posvetimo še nekaj dodatne pozornosti in obnovimo naša znanja saj, kot vemo, nesreča nikoli ne počiva.

Letos smo se skupaj z lokalnim gasilskim društvom Ponikve – Planota dogovorili za izvedbo vaje evakuacije ob potresu. Nekaj minut po 9. uri smo tako v zgradbi naše podružnične enote zaslišali ropot ter klice, ki so opozarjali na potres. Otroci so bili iz strani vzgojiteljic in učiteljic že v naprej seznanjeni z ravnanjem ob potresu, zato so se ob navodilu hitro skrili pod trdne mize. Ob koncu nevarnosti smo se zbrali na varnem zbornem mestu – zunanjem igrišču. Medtem so na mesto vaje prispeli tudi gasilci, ki so ob ugotovitvi, da šole ni zapustil en učenec ter kuharica, oba iz stavbe varno rešili. Po uspešno zaključeni vaji evakuacije, so gasilci otroke še enkrat seznanili z varnim ravnanjem med potresom. Sledil je še prikaz požara v kuhinji. Gasilci so pripravili prikaz vžiga olja v loncu na štedilniku. Otroci so preko pogovora z gasilci poiskali ustrezen način za ravnanje ob tovrstnem požaru ter gašenje le-tega. Poučno druženje smo zaključili s težko pričakovanim ogledom gasilskih vozil, ki se ga otroci seveda najbolj veselijo.

Hvala še enkrat članom PGD Ponikve – Planota za prijeten in poučen obisk!

Za vrtec Šentviška Gora, Nataša