Vsak otrok se rodi kot nepopisan list, a njegovo odraščanje je neločljivo povezano s časom in okoljem, v katerem živi. Osnovne potrebe otrok, kot so ljubezen, varnost, igra, znanje in druženje, ostajajo nespremenjene skozi desetletja.
V tem tednu smo se v Pikapolonicah osredotočili na igro in dejavnosti, ki jih otroci najraje počnejo: igrali smo se z baloni in žogami, risali s kredami, oblikovali slano testo, likovno ustvarjali skupinsko sliko, igrali na male glasbene inštrumente, se igrali z lutkami in se odpravili na skupni sprehod. Igra ni le zabava; je temelj za razvoj socialnih veščin, ustvarjalnosti in domišljije.
Teden otroka nas opominja, kako pomembno je, da otrokom zagotovimo pogoje za srečno in izpolnjujoče otroštvo, saj so oni naša prihodnost. Pomagajmo jim rasti in se razvijati v svetle posameznike, ki bodo znali slediti svojim sanjam.

Za Pikapolonice, Polona in Nika